ЦСКА спечели с 3:2 като гост срещу големия си съперник Левски Волей в първия четвъртфинален мач в мъжкото волейболно първенство.

"Червените" поведоха с 2:0 след 25:22 и 25:20 в първите две части, но след това домакините успяха да изравнят заради по-силната си игра в следващите два гейма, завършили 25:22 и 25:21 в полза на "сините". В решителния тайбрек състезателите на ЦСКА издържаха на напрежението и с по-добра игра в атака победиха драматично с 15:13.

"Армейците" поведоха с 1:0 победи в серията, като втората среща е във вторник.

Шампионът Марек Юнион Ивкони спечели категорично с 3:0 (25:14, 25:13, 25:19) като домакин срещу Арда (Кърджали). Тодор Вълчев реализира 17 точки за победителите.

Победи постигнаха КВК Габрово и Нефтохимик 2010. Габровци спечелиха с 3:0 у дома срещу Пирин Балканстрой, а бургазлии надиграха като гости Монтана с 3:1.

Вторите мачове в сериите са във вторник.