Воденият от треньора Радостин Стойчев отбор на Тренто завърши с победа редовния сезон в италианското волейболно първенство. Трентинци спечелиха с 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) като гости на Равена за малко повече от един час. Това е шести пореден успех за световните шампиони.

Стойчев пусна на полето резервните състезатели в последния 22-ия кръг. Българският състезател Николай Учиков завърши със 7 точки, а Матей Казийски влезе за малко в игра и отбеляза 2 точки.

Тренто шампион в редовния сезон с актив от 54 точки след 19 победи и 3 загуби. Тимът ще започне четвъртфиналните плейофи с аванс от 1:0 в серията. Съперник на трентинци ще бъде победителят от осминафиналната двойка между осмия и деветия в крайното класиране. Първият четвъртфинал е предвиден да се играе на 27 март.