Тренто защити световната си клубна титла по волейбол за мъже след безапелационна победа с 3:0 (25:18, 25:15, 29:27) гейма над бразилския Сада Крузейро във финалната среща на шампионата в Доха.

Воденият от Радостин Стойчев тим се справи със съперника си за час и 20 минути, като се затрудни единствено в третия гейм.

Капитанът на Тренто Матей Казийски беше най-резултата със 17 точки. Чешкият диагонал Ян Щокър също се отличи със 17 точки. Другият българин в италианския тим Николай Учиков остава резерва и не се появи в игра.

За бразилския тим Уолъс Де Соуза записа 12 точки.

В мача за третото място Скра (Белхатов, Полша) победи с 3:2 (25:18, 18:25, 15:25, 26:24, 15:11) гейма победителя в Шампионската лига през последния сезон - руския Зенит (Казан).