Отборът на Тренто, воден от Радостин Стойчев и Матей Казийски, който само преди седмица загуби тежко гостуването на Цветан Соколов и Кунео с 1:3 гейма в мач от 16-ия кръг на италианското волейболно първенство, нямаше никакви проблеми със състава на Латина, който е воден от бившия ни национален селекционер Силвано Пранди.

Двубоят в залата на Тренто продължи малко повече от час и 25 минути, а домакините постигнаха чиста победа с 3:0 гейма.

Отборът на Стойчев в момента е с актив от 14 победи и 3 загуби и е начело в класирането с две точки повече от шампиона Мачерата, който в неделя вечер гостува на Перуджа. Тази вечер е и голямото дерби - Пиаченца на Христо Златанов срещу Кунео на Цветан Соколов.

Двата отбора са на трето и четвърто място във временното класиране. Сблъсъка може да наблюдавате пряко от 18:30 часа по bTV Action и онлайн на VOYO.bg в HD формат.

Николай Учиков влезе като резерва за Тренто срещу Латина и завърши с точка.

В същото време Светослав Гоцев реализира 12 точки при загубата на неговия Верона с 0:3 гейма като домакин на Сан Джустино.