Световният шампион Тренто постигна трета победа на световното клубно волейболно първенство в Доха (Катар).

Възпитаниците на Радостин Стойчев надиграха бразилския Сада (Крузейро) с 3:2 (25:23, 24:26, 26;24, 19:25, 21:19) гейма в мач от група "А". Срещата продължи 2:04 часа.

Най-резултатен за италианския тим беше чешкият диагонал Ян Щокър, който реализира 21 точки. Капитанът на тима Матей Казийски завърши с 11 точки. За Тренто Николай Учиков влезе като резерва в четвъртия гейм и отбеляза 2 точки.

За Крузейро с 32 точки завърши Уолъс Де Соуза. Двата тима предварително са бяха осигурили участие на полуфиналите.

Тренто завършва на първо място в група "А" със седем точки актив, колкото има и Крузейро. Полуфиналите ще се проведат на 18 октомври.