Полша записа четвърта поредна победа в група „D” на Световната лига и се изравни по точки с нашия национален отбор. Световните вицешампиони се наложиха и в във втория си мач с Аржентина, този път с убедителното 3:0 за малко повече от час. За разлика от вчера, „дружина полска” не допусна и капка подценяване и зарадва зрителите в препълнената зала в Бидгош. Водени от Винярски и Швидерси, поляците взеха първия гейм с 25:16. Във втората част „гаучосите” показаха по-стабилна игра, но въпреки това отстъпиха с 22:25. Съотношението на силите не се промени и в третия гейм, който се оказа и последен. Поляците спечелиха с 25:18 и събраха актив от 8 точки. С толкова е и България, но момчетата на Мартин Стоев имат по-добро геймово и точково съотношение.

Полша – Аржентина 3:0 (25:16, 25:22, 25:18)

Полша: Винярски 11, Загумни 3, Пригел 10, Каджиевич 8, Швидерски 11, Модзонек 9, Игнашчак – либеро (Грушка 3, Зигадло)

Аржентина: Солтис 2, Де Чеко 1, Консина 7, Ашемахер 2, Джиачета 3, Ернандес 12, Меана - либеро (Степаненко 1, Бернаскони, Бенголеа, Окампо)