Националният ни отбор по волейбол постигна изненадващо трудно победа срещу Иран в контролна среща, играна в зала "Христо Ботев" в София. Възпитаниците на Камило Плачи доста се измъчиха и трябваше да изиграят 5 гейма, за да спечелят с 3:2 (25:23, 23:25, 27:25, 18:25, 19:17).

Селекционерът Камило Плачи заложи в стартовия състав на Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Стоян Самунев - Мартин Божилов-либеро.

Българите спечелиха първия гейм с 25:23, но иранците, водени от Хулио Веласко, изравниха след 25:23 във втория. България се наложи трудно в третия гейм с 27:25, но след промени в състава в четвъртия, Иран взе инициативата и изравни след 25:18. В тайбрека възпитаниците на нашите спечелиха трудно с 19:17.

В събота България и Иран ще изиграят още един контролен мач, който е последен преди мачовете в Световната лига срещу Франция другата седмица.