Марек Юнион Ивкони Дупница пое глътка въздух в полуфиналната си плейофна серия от Националната волейболна лига – Булстрад, след като успя да намали резултата до 1:2 победи срещу Лукойл Нефтохимик Бургас. Отборът от Дупница победи с 3:2 ((23:25, 19:25, 25:15, 27:25, 15:13) и на 6 април двата състава отново излизат един срещу друг в мач номер 4 от серията.

Бургазлии, които са лидери след редовния сезон, имаха удобен аванс от два успеха като домакини и поведоха с 2:0 гейма при гостуването си в Дупница, но волейболистите на Марек Юнион Ивкони успяха да намерят сили за обрат, върнаха се в мача, а след това спечелиха и тай-брека с 15:13. По този начин серията влезе в четвърти мач, който е на 6-ти април, също в Дупница. Евентуалната пета среща е в Бургас на 11-ти април.

Младият Цветан Соколов завърши с 27 точки след като заигра като диагонал на мястото на Минчо Минчев, реализирал едва 8 точки.