Малко не достигна на Цветан Соколов да стане спечели титлата на Европа по волейбол с втори различен отбор. Българският национал и неговият Бре Банка Ланути загуби на финала на Шампионската лига от руския Локомотив (Новосибирск) с 2:3 (25:22, 24:26, 23:25, 25:20, 14:16).

Както и на полуфиналите, когато и двата съперника във финала стигнаха до успехи с тайбрек, сега развръзката отново бе изключително драматична. Италианският тим спечели първия гейм и поведе, но последва обрат от домакина на финалната четворка, която се проведе в Омск. Четвъртият гейм бе спечелен по най-категоричен начин и в него Кунео възстанови равенството спечелвайки го с 25:20. Така се стигна до тайбрек. В него руснаците имаха предимство и дори изпуснаха два мачбола преди да спечелят. При 12:14, Кунео стигна до 14:14, но тогава Локомотив спечели следващите две точки и затвори мача с 16:14.

Денис Бирюков от Локомотив бе най-резултатен в мача с 23 точки. Най-много точки за Кунео записа Вут Вайсманс - 20, а Цветан Соколов се отчете с 16.

Соколов до момента имаше две спечелени Шампионски лиги с Тренто, но тогава не бе неизменен титуляр, както в настоящия си отбор.

В мача за третото място миналогодишният победител в турнира - Зенит (Казан), спечели с 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:17) срещу полския ЗАКСА (Кенджежин Кожле).