Волейболният отбор на Габрово влезе в историята, след като за първи път от създаването си се класира за финалния плейоф за шампионската титла и златните медали в мъжкото ни волейболно първенство.

Габрово постигна втора поредна победа над Левски в полуфиналната серия и спечели плейофа с 2:0 успеха - драматично с 3:2 (26:28, 25:19, 25:21, 15:25, 15:10) гейма в София след тайбрек. Най-резултатен за гостите в днешния мач беше Красимир Стефанов с 23 точки. Александров от "сините" също завърши с 23 точки.

Шампионският плейоф стартира следващата седмица.

Съперник на Габрово ще бъде Нефтохимик 2010 или Марек Юнион Ивкони. Резултатът в серията е равен - 1:1, след като бургаският тим постигна успех с 3:1 (20:25, 25:17, 25:22, 25:22) гейма. Третата решителна среща е на 30 март в Дупница.