Световният шампион Бразилия победи Италия с 3:2 (25:22, 25:22, 23:25, 20:25, 15:11) и спечели Световната купа на континенталните шампиони по волейбол (мъже) в Япония. "Селесао" се наложи трудно над европейския вицешампион след точно 123 минути игра, като най-резултатен за победителите беше Уолъс де Соуса с 28 точки.

Иван Зайцев реализира 27 точки за "адзурите", но те не бяха достатъчни, за да бъде избегнато поражението. Италия завършва с 9 точки на третото място. Бразилия спечели Световната купа с 12 точки, след като беше начело в класирането през целия турнир.

На второ място е олимпийският шампион Русия. В мач от последния пети кръг руснаците спечелиха с 3:0 (29:27, 25:22, 25:19) и имат актив от 11 точки.

Иран победи домакините от Япония с 3:0 (25:17, 25:18, 25:14) и завърши на четвърта позиция. "Самураите" не успяха да спечелят нито една точка и остават на последното шесто място. САЩ пък е на петата позиция на турнира в Киото.