България загуби от Бразилия с 1:3 (24:26, 25:17, 25:20, 25:23) гейма в мач от Световната лига. След този мач бразилците са водачи в групата с 16 точки, а нашите са втори с 14.

Двубоят започна добре, нашите спечелиха първия гейм. Последваха два слаби гейма, които бяха загубени. В четвъртия българите се окупитиха, но не съумяха да доведат нещата до успех и паднаха, а с това загубиха и срещата.

Как се разви мачът?

Двубоят започна доста равностойно. Двата тима си разменяха точка за точка. След второто техническото прекъсване нашите показаха по-добра игра и поведоха с четири точки. Гоцев заби мощно през центъра, а после Соколов даде солиден аванс на нашите.

След това обаче момчетата ни направиха няколко грешки и пропиляха преднината. Бразилците също започнаха да грешат, накрая играта се изнерви. Накрая нашите показаха изключително здрави нерви и спечелиха гейма с 26:24.

Втората част започна с по-добра игра на бразилците. След първото прекъсване, те си осигуриха надмощие и стигнаха до 14:9. По-добрата игра на домакините продължи, за радост на феновете, които бяха изпълнили до краен предел. Стигна се до разлика от осем точки - 21:13. Бразилците нямаше как да изпуснат нещата и спечелиха гейма лесно с 25:17.

За съжаление и третата част започна така, както свърши втората - с по-добра игра на домакините. Те играеха самоуверено, докато нашите грешаха по-често. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 в полза на бразилците.

Те станаха още по-уверени, започнаха и да импровизират на играчите. На нашите им бе трудно да построяват блокадата си и бяха неубедителни в сервисите. Второто прекъсване дойде при 16:12. Нещата не се промениха и след това и геймът завърши 25:20.

Нашите се бяха обезверили и на бразилците им бе лесно и на старта на четвъртия гейм. Първото прекъсване дойде при 8:4, а разликата от четири точки се запази и след това.

Последваха няколко добри отигравания на българите и те съкратиха разликата до една точка. Второто прекъсване дойде при 16:14.

Стигна се и до равенство 18:18, а след това момчетата на Камило Плачи от доста време насам за първи път поведоха. Още няколко добри отигравания им осигуриха нова преднина накрая на гейма, но нервите им не издържаха и Бразилия спечели гейма с 25:23, а с това и мача.