Българският национален отбор по волейбол за жени се класира за Европейското първенство през 2011 в Сърбия и Италия. Националките постигнаха петата си поредна победа в квалификационна група "F" след победа с 3:0 (25:21, 25:19, 25:11) срещу основния си конкурент Финландия.

Последният двубой срещу състава на Португалия остава без значение за класирането.
На двубоя в Самоков най-интересен беше първият гейм. При 15:17 селекционерът на България Драган Нешич смени Василева с Добриана Рабаджиева, която доигра мача на много високо ниво. След чудесни изяви на капитанката Ева Янева на сервис и атака от втора линия българките отново излязоха напред за 21:18 и с мощна атака на Антонина Зетова затвориха гейма при 25:21.

Във втората част българските волейболистки поведоха с 4:0, но допуснаха изравняване при 6:6. След това обаче всичко си дойде на мястото и България вече водеше с 16:11 на второто техническо прекъсване в гейма. Нешич даде възможност на опитната разпределителка Евелина Цветанова да почине и вкара в игра Диана Ненова, а частта бе спечелена с 25:19.

В третия гейм превъзходството на българските волейболистки бе изразено след категоричен успех с 25:11. Нешич даде възможност на всичките си резерви да влязат в игра през шпоследната част. Антонина Зетова стана топреализаторка на двубоя с 14 точки. Ева Янева добави 11. За финландките Лехтонен отбеляза 12 точки.

В другия двубой от групата Гърция победи Португалия с 3:0 (25:15, 25:10, 25:14) и запази шансове да се класира за третия квалификационен кръг, ако утре успее да надделее с 3:0 и над директния си съперник за второто място в групата Финландия.