Мъжкият представителен тим на България по волейбол спечели втора победа в квалификациите за Европейско първенство, след като победи състава на Румъния с 3:1 (20:25, 25:23, 25:18, 25:23).
Пред пълни трибуни в зала "Универсиада" в София българите постигнаха трудна победа срещу коравия тим на северната ни съседка. Това е втори пореден успех на нашите национали в квалификациите, след като през миналата седмица победиха с 3:2 като гост отборa на Германия.

Мартин Стоев заложи на четирима нови играчи в сравнение с първата квалификация в Мюнстер. Данаил Михайлов, Боян Йорданов, Красимир Гайдарски и Светозар Иванов замениха получилите едноседмична почивка Пламен Константинов, Владимир Николов, Евгени Иванов и Христо Цветанов.
Националите ни излязоха със странно подобие на екипи ”Champion” – бели фланелки и зелени гащета. Дори Данаил Милушев получи своята фланелка с номер 10 на второто техническо прекъсване в първия гейм. Явно в бързината името на гърба на фланелката бе изписано неправилно като Милишев. Разпределителят Андрей Жеков пък за първи път изведе държавния тим с капитанската лента.

В първия гейм гостите поеха инициативата и на второто техническо прекъсване водеха с 16:12 благодарение на отличния Лауренциу Лика. Към края на първата част Мартин Стоев пусна в игра Данаил Милушев и Тодор Алексиев, които се включиха отлично, но преднината на Румъния бе достатъчна, за да успее противника да затвори гейма с 25:20.
През останалите три гейма момчетата на Мартин Стоев показаха по-добра игра от своите противници, като се отличиха Матей Казийски, Данаил Милушев и Светозар Иванов.

”Доволен съм от успеха. Все пак го постигнахме с доста млади момчета. Средната възраст на нашия отбор в този мач бе 22-23 години. В началото започнахме сковано по няколко причини. За първи път играехме в този състав. Победата бе важна за нас и мача не бе без значение. Ако сега не дам шанс на младите, едва ли ще може да изкараме всички срещи този сезон само с участието на 4-5 волейболисти. Смених Йорданов с Милушев, защото търсех някаква промяна в играта ни, а не защото Боян не се е справил добре. Ще търсим победа на всяка цена и в мача с Латвия след една седмица. Отборът получава пълна почивка утре и във вторник очаквам всички на тренировка”, заяви селекционерът на България – Мартин Стоев.

”Играхме срещу втория състав на България, но това не направи отбора Ви по-слаб. Бяхме равностойни, но във най-важните моменти Вие печелехте”, каза от своя страна селекционерът на Румъния Мирча Споточан.

България – Румъния 3:1 (20:25, 25:23, 25:18, 25:23)

БЪЛГАРИЯ: Жеков 4, Йорданов 3, Казийски 20, Св. Иванов 12, Михайлов 1, Гайдарски 3 – Салпаров-либеро (Милушев 21, Алексиев 10, Богданов 2, Стойков)
Старши-треньор: Мартин Стоев

РУМЪНИЯ: Борота 14, Станку 13, Тутея 9, Бирау 11, Андрис 3, Лика 13 – Танаску-либеро (Абрахам 1, Маковей, Карпен 1)
Старши-треньор: Мирча Споточан

Съдии: Здравко Здравески (Мак), Никола Мицевски (Мак)

Зала: ”Универсиада”, София
Зрители: 2000

Германия - Латвия 3:2 (25:15, 20:25, 25:11, 20:25, 15:8)

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ:
Отбор мачове-победи-загуби-гейм. разлика – точки

1. БЪЛГАРИЯ 2-2-0:6:3 4
2. Германия 2-1-1-5:5 3
3. Латвия 2-1-1-5:4 3
4. Румъния 2-0-2-2:6 2.

Заб.: За финалите на Евро 2007 се класира победителят в групата. Играят се по два мача при разменено гостуване. Вторият отбор в групата ще играе бараж за участие на Евро 2007 срещу втория от Група "А".