Българският национален отбор по волейбол за жени се класира на финал в Европейската лига, след като се наложи с 3:2 гейма срещу Турция.
Нашите момичета победиха домакина на Финалната четворка в драматичен двубой, в който поведоха с 2:0 гейма, но след това трябваше да спасяват мача в тайбрека. Волейболистките на Драган Нешич взеха първите две части с 25:19 и 25:17, но загубиха катастрофално третия период с 11:25. Четвъртият гейм бе равностоен, но приключи с успех за Турция с 25:23.
Така се стигна до решителния тайбрек, в който туркините успяха да ни дръпнат сериозно, но един финален импулс на България доведе от няколко последователни и безответни точки, които направиха крайния резултат 15:13 за нас.
Финалът България – Сърбия е утре от 20 часа.
Снимка: БГНЕС

