Селекционерът на България Марчело Абонданца започна срещата с Диана Ненова, Добриана Рабаджиева, Цветелина Заркова, Мария Каракашева, Елица Василева, Страшимира Филипова и либеро Мария Филипова.

Домакините на турнира започнаха отлично срещата и с добро изпълнение на сервис и игра на блокадата набързо успяха да поведат в резултата, като при техническото прекъсване водеха с 12:4. Румънките се опитаха да се върнат в гейма, успяха да намалят пасива си, но в крайна сметка загубиха с 11:25 първата
част.

През втората част домакините отново бяха няколко класи над румънките. Националките ни безпроблемно поведоха и постоянно увеличаваха преднината си, която при прекъсването бе 8 точки - 12:4. Румънките не успяваха да намерят начин да се противопоставят на сервиса и атаката на българките. След 10:4 в полза на България на сервис застана Цветелина Заркова, която изпълни осем поредни начални удара и преднината на домакините достигна 19:4. Българките заслужено взеха и втората част с 21:9.

През третата част, независимо че допуснаха румънките да им отбележат повече точки главно заради собствени грешки, българките заслужено спечелиха гейма и съответно мача.

След изиграването на първите срещи от четвъртия турнир Българияеу начело в група "А" с актив от 21 точки, на пет точки пред Румъния Утре Румъния играе срещу Турция, а България се изправя срещу отбора на Унгария.