България загуби от Русия с 1:3 (19:25, 25:23, 14:25, 19:25) в двубой от група "D" на Евро 2013.

Момчетата на Камило Плачи останаха на трето място в класирането на групата и се класираха в плейофите за участие на четвъртфиналите. Техен съперник ще бъде Полша. Тимът надви Словакия с 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:22)

Как се разви мачът с Русия?

Двубоят започна много добре за Русия. Съперникът демонстрира страхотен сервиз и поведе убедително с 10:5. Руснаците показаха и много добра игра в защита. Нашите успяха да намалят разликата до три точки, но по-убедителната игра на Сборная продължи. След това авансът на Русия стигна осем точки. Валентин Братоев направи няколко добри отигравания и съкрати малко разликата, но все пак руснаците биха с 25:19.

Вторият гейм започна с по-добра игра на българите. Нашите стигнаха до 6:3, но след това сервизите на Мусерски се оказаха твърде трудни за възпитаниците на Плачи. Така първото прекъсване дойде при резултат 8:6 в полза на Русия. Тодор Алексиев се включи добре и нашите изравниха до 10:10. Добро включване направи и Николай Пенчев. След няколко добри негови атаки, българите поведоха с 16:15, а след това и с 20:18. После обаче нашите се изнервиха и почнаха да грешат при сервизите. Все пак стигнаха до успех в гейма - 25:23.

Руснаците поведоха с четири бързи точки в началото на третата част и почти не даваха шанс на нашите за добри отигравания. След това обаче Русия направи няколко сериозни грешки и се стигна до 5:7. В крайна сметка обаче първото прекъсване дойде при 8:5 в полза на Сборная. Стигна се до 12:7, а българите трудно налучкваха верния път. Разликата набъбна до осем точки - 20:12. Логично Русия спечели гейма убедително с 25:14.

След ударно начало за Русия и в четвъртата част, нашите показаха добра игра и дори поведоха с 5:4, след като изоставаха с 0:4. Но първото прекъсване отново дойде при по добър резултат за Русия - 8:6. При второто прекъсване руснаците водеха с четири точки. Нещата продължиха в същия дух и Русия спечели с 25:19.