Националният отбор на България за девойки до 20 години победи Германия с 3:0 и се класира за финалите на световното първенство в Чехия през лятото.

Възпитаничките на Димо Тове бяха безапелационни, като завършиха без загубен гейм с четири победи в квалификационна група "С" в Самоков.

В решаващия последен мач от кампанията срещу Бундестима българките стигнаха до успеха за 76 минути игрово време. Така те си гарантираха първото място в крайното класиране, а с това и квота за финалите на Световния шампионат от 21 до 30 юни в Бърно.

В първата фаза на първенството в Чехия участващите 20 отбора ще бъдат разпределени в четири групи от по пет състава, първите четири от които продължават на елиминациите.

Срещи от петия кръг в група "С" от квалификациите за световно първенство по волейбол за девойки до 20 години:

България - Германия - 3:0 (25:15, 25:23, 25:22)
Латвия - Гърция - 1:3 (22:25, 25:19, 16:25, 7:25)