След новото мощно земетресение в Непал рухнаха десетки нови сгради, които при предишното бяха оцелели. Трусът с магнитуд 7,3 се случи по-малко от три седмици след първия, взел над 8000 жертви.
„Деца плачат и бързат, но ги контролираме”, обясни военен служител в един от засегнатите райони.
„Голям късмет е, че бяхме тук, когато се случи земетресението”, заяви член на екипа на Норвежкия червен кръст. „Имахме много пострадали, двама загинали пристигнаха в болницата. Чух за 40 ранени, но това беше преди няколко часа, така че броят е много по-голям сега и ще продължи да расте през нощта и утре”, каза Ранвейг Твейтнес.
-
Еверест се е преместил с 3 сантиметра след непалското земетресение
-
Училищата в Непал отвориха врати (ГАЛЕРИЯ)
-
В Непал започна евакуирането на 3000 жители от откъснати от света планински села
-
Непал пред ново бедствие – свлачища
-
Уникални кадри от семейство българи, преживяло два труса в Непал (ВИДЕО)
-
Броят на жертвите от земетресенията в Непал достигна 8400
-
Непал се връща към нормалния живот
-
Огромно свлачище в Непал след втория силен трус
-
Непал ще се люлее поне още 3 години след мощното земетресение
-
Поне 83 жертви и над 2000 ранени след втория силен трус в Непал
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google