Най-добрите български бийтбокс изпълнители мерят сили в решителна битка тази вечер. Големият финал на шестия национален шампионат ще излъчи победителя, който ще представи България на Световното първенство по бийтбокс в Берлин догодина.

Общо 90 са били желаещите да участват, но след кастинг само 16 са стигнали до Големия финал. Първото място ще осигури на победителя участие на Световното първенство следващата година и парична награда. Вторият и третият в класирането ще получат парична награда и специален микрофон, на който да упражняват специалните си вокални си умения си.

На Световното първенство в края на март тази година страната ни беше представена изключително достойно - титлите най-добър бийтбоксър сред мъжете и жените, грабнаха Александър Деянов - Skiller и Адриана Николова - Печенката.

Александър Долапчиев, по-известен като RED ONE, е пионерът на бийтбокса у нас - вече 12 години това е най-голямата му любов.