Известният журналист Саймън Чембърс, който е специалист в областта на тениса, анализира развитието на Григор Димитров и по-специално избора му за треньор. Отскоро българинът работи с 44-годишния Роджър Рашийд, като за отрицателно време спечели титла.
''В началото на 2013 година Жо-Вилфред Цонга обясни какво е донесъл треньорът Роджър Рашийд на тяхното партньорство, започнало в първите месеци на предходната година. Отговорът е прост - вяра.
Двамата се разделиха през август, когато контузеният Цонга каза, че езиковата бариера и трудности, породени от "нашите географски положения" "сложиха край на сътрудничеството".
Преди време Рашийд работи с друг французин - Гаел Монфис . Въпреки факта, че наистина говори много малко френски, австралиецът имаше добри моменти и с двамата, които са големи таланти.
Сега той е в един отбор с Григор Димитров и изглежда вече вдъхна вяра в него, след като българинът спечели първата си титла от ATP турнир, побеждавайки Давид Ферер на финала в Стокхолм. Димитров, чиято половинка Мария Шарапова, бе там, за да види победата, има огромен талант, подобно на Монфис и Цонга. За да стигне дотук, той извървя пътя си с няколко треньори.
Петер Лундгрен го описва като "по-добър от (бившия му ученик) Роджър Федерер на същата възраст (18)".
Питър Макнамара казва, че Григор може да избере 10 начина, по които да удари топката.
Патрик Муратоглу смята, че Димитров е способен да стане топиграч. Последните му треньори от тенис академията Good to Great, начело на която стои Магнус Норман, вярваха в работната етика.
Димитров разполага с всички удари, но физиката му винаги е поставяна под въпрос. През май тази година той ми каза, че е подложил на много тестове, за да се разбере защо толкова често получава мускулни схващания. Григор призна, че краката му са слаби, но това не е защото не полага усилия (с тренировки за повишаване на масата).
От естетическа гледна точка има няколко играчи, които повече си заслужава да гледате. Стилът на Григор бързо му спечели прякора "Бейби Фед" (от Федерер). Няма спор, че сервисите му и бекхендът му с една ръка са сред отличителните черти на играта на Роджър Федерер.
Работата на Рашийд обаче няма да се състои само в това да наложи вярата, че Григор може да направи тази стъпка към следващото ниво, но и да подобри представянето на българина в турнирите от Големия шлем, което е печално. Най-доброто му представяне досега е трети кръг.
Австралиецът, който е работил с Лейтън Хюит, е известен с работата си за физическа подготовка, както и с това, че набляга на дисциплината и силния характер. Може би Димитров има нужда точно от това в момента''.