Цветана Пиронкова показа страхотен характер и успя да обърне румънката Сорана Кърстя до 2:6, 6:1, 6:1 на 1/8-финалите на турнира в Палермо, който е с награден фонд 220 000 долара.

След като загуби безславно с 2:6 първия сет, най-добрата българска тенисистка буквално се преобрази и взе следващите две части с по 6:1, като не остави никакъв шанс на съперничката си, която е 79-а в световната ранглиста.

Четвъртфиналистката от "Уимбълдън" започна разконцентрирано и допусна пробив в четвъртия гейм. Пловдивчанката все пак успя да върне пробива и намали на 2:3, но Кърстя пак взе подаването на Цвети и останалите два гейма.

Пиронкова, която е поставена под номер шест в основната схема на турнира в Сицилия, обаче започна по съвсем различен начин втория сет и успя да пробие сервиса на Кръстя още на старта.

Цвети направи още два пробива, спечелвайки три поредни гейма в средата на сета и го спечели с 6:1, с което изравни сетовете. При 1:0 в третия сет българката направи пробив за 2:0. До края на сета пловдивчанката бе безапелационна, спечели го с 6:1 и записа краен успех в мача.

Пиронкова обаче ще има много тежка задача на четвъртфиналите. Тя най-вероятно ще срещне фаворитката Флавия Пенета, ако поставената под номер едно в основната схема успее да срази Матилде Йохансон в срещата между двете от втория кръг.