Финалистката от миналата година Саманта Стоусър (Австралия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове за Купата на Кремъл в Москва с награден фонд 795707 долара. Стоусър победи бившата номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия) със 7:5, 6:4 за 85 минути.

В повторение на миналогодишния полуфинал между двете Иванович поведе с 3:0 в първия сет, но след това австралийката направи два пробива и поведе в резултата. 29-годишната шампионка от Откритото първенство на САЩ през 2011-а година стартира с ранен пробив във втората част, което й бе достатъчно, за да стигне до крайния успех. Така Стоусър отстрани Иванович от турнира за втора поредна година. За нея това бе осма поредна победа.

Миналата неделя австралийската спечели пета титла в кариерата си, след като триумфира в Осака (Япония), а Иванович загуби финала на турнира в Линц (Австрия).

Номер 5 в схемата Симона Халеп (Румъния) разгроми представителката на домакините Алиса Клейбанова с 6:1, 6:1 за 72 минути. За Клейбанова това бе първо участие на четвъртфинал на турнир на Женската тенис асоциация, след като се върна на корта след близо двегодишно прекъсване. През 2011-а рускинята се разболя от рак на кръвта -лимфома на Ходжкин и се подложи на химиотерапия. Тя бе извън спорта за около година и се завърна през март 2012-а.

Рускинята Светлана Кузнецова отстрани втората поставена Роберта Винчи (Италия) с 6:2, 6:3. Кузнецова направи два пробива в първия сет, а във втория взе аванс от 4:2 и след това нямаше проблеми. За рускинята това ще бъде първи полуфинал за сезона и първи пред родна публика след 2007 година, когато загуби от Серина Уилямс (САЩ).