Серина Уилямс спечели титлата на силния турнир в Мадрид с награден фонд над четири милиона евро и така запази първото си място в световната ранглиста, което щеше да отстъпи при загуба. На финала на надпреварата американката победи номер в света Мария Шарапова с категоричното 6:1, 6:4 в двубой, продължил 1 час и 18 минути.

Американката наниза 5 аса и направи 5 пробива в мача, за да спечели 50-а титла в кариерата си от турнир на Женската тенис асоциация.

Уилямс започна ударно, спечели първите две подавания на рускинята и в крайна сметка даде само един гейм на съперничката си в първия сет. Във втората част се игра равностойно до 4:4, след което американката спечели последните два гейма и стигна до успеха.

Серина Уилямс вече има 13 победи и 2 загуби срещу Мария Шарапова. За нея това е 7-и трофей на червени кортове в 18-годишната й кариера и първа от Ролан Гарос през 2002 година. За 26-годишната рускиня това бе първа загуба на финал на клей, след като спечели предишните осем.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos