Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) стартира с победа на Откритото първенство на Великобритания.

Американката се наложи в първия кръг над Манди Минела от Люксембург с 6:1, 6:3 за 57 минути и продължи серията си на 32 мача без поражение.

31-годишната Уилямс ще търси шеста титла на "Уимбълдън" и 17-а в кариерата си в турнирите от Големия шлем.

За световната номер 1 това бе първи двубой след спечелената титла от "Ролан Гарос".

Уилямс спечели първия сет само за 19 минути, но губеше с 0:2 в началото на втория. След това тя взе шест от следващите седем гейма и стигна до крайния успех. Американката ще играе във втория кръг с Каролине Гарсия от Франция.

Поставената под номер 6 в основната схема На Ли (Китай) се класира за втория кръг. Шампионката от "Ролан Гарос" за 2011-а година Ли разгроми Михаела Крайчек (Холандия) с 6:1, 6:1 за 67 минути.