Роберта Винчи разгроми Даниела Хантухова в първата среща от "Турнира на шампионките" на УТА с награден фонд 750 хилди долара, който се провежда в "Арена Армеец" в София. Италианката се наложи с 6:1 и 6:2 само за 64 минути.

Поставената под номер 4 Винчи започна двубоя с много стабилна игра и само след 19 минута на корта тя поведе с 5:0, като загуби само осем точки. Хантухова, която игра с превръзка на дясното бедро успя да спечели подаването си и взе първи гейм в мача. 29-годишната италианка не допусна грешка и спечели първата част с 6:1 след по-малко от половин час игра.

Винчи продължи отличното си представяне и във втория сет. Тя реализира ранен пробив, но веднага след това във втория гейм тя загуби за първи път подаването си в мача, след като допусна две двойни грешки. Хантухова обаче не се възползва от момента, а продължи да прави много непредизвикани грешки, а на моменти имаше проблеми и с придвижването си по корта. Това позволи на Винчи да направи нова серия от четири поредни гейма и да поведе с 5:1.

Двете тенисистки си размениха по един гейм и в краймана сметка след 65 минути Винчи се поздрави с първи успех в група "Сердика". Втората среща от групата е между водачката в схемата Каролине Вожняцки и Су-Вей Хсиех.

След 18.00 часа е двубоят от група "Средец" между Цветана Пиронкова и китайката Цзе Чжън.

Мнения след победата на италианката Роберта Винчи над Даниела Хантухова от Словакия:

Роберта Винчи: Доволна съм. Играх много добре. Резултатът показва лесна победа, но на корта не беше толкова леко. Даниела беше колеблива, но това може би се дължеше до голяма степен и на моето силно представяне. Тя не успя да се нагоди към моя стил. Кортът ми харесва, бърз е. Идвам от Истанбул, където настилката беше по-бавна. Тази тук ми допада повече. Всичко за мен се развива перфектно засега. Ако играя така, мога да стигна далеч. Полуфинал или дори финал е напълно реалистична цел".

Даниела Хантухова: "Роберта направи стахотен мач. Тя почти не допускаше грешки, особено в първия сет. Просто не ми даде шансове. Аз обаче нямам извинение за представявнето си днес. Нямам проблеми с контузията, заради която пропуснах около три месеца по-рано през сезона, но все още търся формата си. Вярвам в себе си и във възможностите си и се надявам да се върна към най-добрите си игри възможно най-скоро, дори още в следващия мач".