Милош Раонич (Канада) спечели за трета поредна година титлата от турнира по тенис в Сан Хосе (САЩ) с награден фонд 623 хиляди долара.

Водачът в схемата Раонич победи четвъртия поставен Томи Хаас (Германия) с 6:4, 6:3 след 75 минути игра и спечели четвъртия трофей в кариерата си.

22-годишният натурализиран канадец пласира 19 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

Раонич няма загуба в 12 мача от този турнир и става първият тенисист в модерната история на тениса след 1968 година, който печели турнира в три поредни години. Досега единственото Тони Трабърт (САЩ) е правил това между 1953 и 1955 година.

34-годишният ветеран Хаас, който е 22-и в света в момента, не успя да завоюва 14-а титла в 25-ия си финал.