Бившата номер 1 в женския тенис Жустин Енен се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Белгийката, която участваща с "уайлд кард" победи със 7:6(3), 1:6, 6:3 сънародничката си Янина Викмайер, като двубоят продължи 2 часа и 13 минути.

Първият сет беше изключително успорван и равностоен, като в крайна сметка Енен надделя след тайбрек. Викмайер изравни резултат, след като спечели по категоричен начин втората част - 1:6. В решаващия трети сет обаче шампионката от 2004 година демонстрира високата си класата.  Тя успя да пробие рано подаването на Викмайер, а след това стигна до нов пробив и логично се поздрави с успеха.

"Не беше лесно. Тя игра великолепно и ме затрудни максимално. Радвам се, че победих. Обичам тениса и съм доволна, че отново съм на корта", каза Енен, която се завърна в професионалния тенис след близо 2-годишно отсъствие.

В 1/4-финала тя ще се изправи срещу рускинята Надя Петрова.