Цветана Пиронкова отпадна от тенис турнира в Доха с награден фонд 2,4 милиона долара. Тя загуби мача си от втория кръг на надпреварата с 55-ата в световната ранглиста – германката Аника Бек, с 1:2 сета – 7:6(7), 2:6, 2:6.

С достигането си до втория кръг Пиронкова успя да добави 90 точки за световната ранглиста и 12 900 долара.

26-годишната пловдивчанка пропиля аванс от 4:2 в първия сет, след което се стигна до тайбрек. В него 52-ата в света българка успя да обърне от 3:5 и след серия от четири поредни точки поведе в резултата.

Във втория обаче българката допусна ранен пробив и изостана с 0:2 гейма. След това успя да върне пробива и да изравни до 2:2, но след това Бек спечели 4 поредни гейма, а с това и сета.

Преди решаващия трети сет Пиронкова поиска медицински таймаут. Въпреки това, тя започна добре, проби германката още в първия гейм, но веднага след това самата тя допусна два последователни пробива , което даде възможност на Бек да поведе с 4:1. След това двете тенисистки размениха по един гейм и се стигна до 5:2 и Цвети сервира за оставане в мача, но отново допусна пробив и загуби.