Миналогодишният финалист Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 4 британец елиминира квалификанта Стефан Робер (Франция) с 6:1, 6:2, 6:7(6), 6:2 за 2:42 часа.

Британецът доминираше в първите два сета, в които даде само три гейма на съперника си.

В третата част той проби за 4:3, след което при 5:4 сервираше за мача, пропиля мачбол и допусна пробив. В последвалия тайбрек Мъри обърна от 2:4 до 6:4 точки, но отново не успя да затвори мача, като Робер дори стигна до обрат с четири поредни точки.

В четвъртия сет Мъри отново доминираше изцяло. Той проби в началото, след което поведе с 4:1, а в осмия гейм отново спечели подаването на съперника си, а с това и мача.

Британецът завърши с 8 аса и общо 48 печеливши удара срещу 33 на съперника си.

Така Мъри, който е вицешампион в турнира през 2010, 2011 и 2013 година, ще играе на четвъртфиналите Роджър Федерер (Швейцария), който победи Жо-Вилфред Цонга с 6:3, 7:5, 6:4.

32-годишният швейцарец не допусна пробив в мача и нве даде особени шансове на финалиста от 2008 година Цонга.

Федерер стартира устремно мача и поведе с 3:0, след което без проблеми запази преднината си, за да спечели първия сет.

Във втората част той проби за 6:5 и хладнокръвно затвори сета при собственото си подаване.

Ранен пробив в третия гейм на третата част се оказа достатъчен за крайния успех.

Швейцарецът показа много стабилна игра през цялата среща, като пласира 43 печеливши удара срещу само 21 непредизвикани грешки.