Цветана Пиронкова отпадна от тенис турнира в Палермо след загуба на четвъртфиналите с 2:6, 2:6 от представителката на домакините Флавия Пенета. Поставената под номер 6 българка преклони глава пред водачката в схемата след час и 24 минути игра.

Българката допусна два ранни пробива, след които резултатът стана 4:1 за италианката, което предопредели крайния победител в сета, който продължи 41 минути.

Втората част също не се разви добре за Цвети, която отново допусна да спечели подаването си при 2:2, след което Пенета отново поведе. Италианката на свой ред не пропусна да бъде пробита, след което отново реализира брейк за 5:2 и спокойно сервира за спечелване на срещата.

Така Пиронкова си тръгва със 70 точки за световната ранглиста и 5340 долара от наградния фонд на турнира в Италия.