Водачът в схемата на Държавното лично първенство по тенис до 12 години „Девин къп” Йордан Йовчев-младши и миналогодишният шампион Адриан Андреев се класираха убедително за четвъртфиналите. И двамата загубиха само по един гейм в досегашните си двубои на кортовете на СК „Дема” в София.

Състезателят на Локомотив (Пловдив) Йовчев надигра преминалия през квалификациите Самуил Конов с 6:0, 6:0. Синът на легендата в спортната гимнастика и зам-министър на Министерството на младежта и спорта в първия кръг победи с 6:0, 6:1 Алекс Ганчев.

Андреев, който е поставен под №5, се наложи с 6:1, 6:0 над Денислав Проданов. На четвъртфиналите тенисистът на „Левски” излиза срещу съотборника си в националния отбор и трети в схемата Симеон Костов от ТК „15:40”.

Отпадна вторият поставен Данаил Митов от „Благоевград”. Той бе отстранен от Владислав Каражов (Лозенец 2000) със 7:6, 6:4.

Неприятен инцидент имаше в първия кръг на държавното. Четвъртият в схемата Антъни Генов („15:40”) хвърли ракетата си и удари в главата своя съперник Велислав Бонев от Тангра (Търговище). Генов беше дисквалифициран веднага от главния съдия на турнира Ивайло Цветков.

При момичетата първите две в схемата също са на четвъртфинал. Водачката и шампионка до 12 години в зала Розалина Юсева („Дема”) спря Беатрис Спасова с 6:0, 6:1 и в следващия кръг излиза срещу №6 Катрин Александрова (СБС).

Втората поставена Мелади Тодорова (СБС) надигра съотборничката си Катерина Танева със 7:6(0), 6:2 и на четвъртфинал излиза срещу друга представителка на СБС - №7 Росица Павлова.