Сръбската тенис звезда Йелена Янкович продължава да демонстрира великолепната си форма на червени кортове. Тя се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос" за първи път в кариерата си след победа в третия кръг с 6:4, 4:6, 6:1 срещу бившата номер 1 Винъс Уилямс. 22-годишната сръбкиня, която е номер 5 в световната ранглиста, записа трета поредна победа над американката и втора за годината.

Двубоят започна ужасно за Винъс, която след серия от грешки допусна пробив в първия гейм. Това се оказа и решителният момент в първия сет, тъй като Янкович спечели всичките си сервис геймове. По-голямата от сестри Уилямс постепенно повиши нивото на играта си, но това не бе достатъчно за да спаси сета. Американката не получи нито една възможност за пробив на съперничката си в първата част, която завърши след само 30 минути игра. ""/

Вторият сет нещата изглеждаха различно. Винъс игра амбицирано и концентрирано. След размяна на пробиви в началото Уилямс успя да вземе солиден аванс за 5:2. Тогава Йелена показа класа и доведе нещата до 5:4, но все пак загуби сета. Последната част обаче сръбкинята игра великолепно, а играта на съперничката й постепенно се разпадаше. Янкович проби три пъти, спечели шест поредни гейма и закономерно се класира за четвъртия кръг след 1 час и 53 минути на централния корт "Филип Шатрие". На осминафиналите поставената под номер 4 Йелена ще се изправи срещу победитеката от двубоя между Елена Дементиева (Русия) и Марион Бартоли (Франция).

Поставената под номер 19 италианка Татяна Гарбин също си осигури място в четвъртия кръг. Тя победи французойката Стефани Коен-Алоро с 6:3, 6:0 и чака спечелилата срещата между номер 6 в схемата Никол Вайдишова от Чехия и австралийката Саманта Стоусър.