Победният ход на Григор Димитров на силния турнир в Ротердам бе спрян от световния номер 7 Хуан Мартин дел Потро. Първата ракета на България стигна до полуфиналите, но там нямаше много шансове и загуби с 4:6, 4:6.

Григор започна мача с два аса при свой сервис, но допусна ранен пробив още в 3-тия гейм, с което аржентинецът поведе с 2:1. Дел Потро веднага го затвърди и поведе с 3:1. При 2:3 българинът успя да стигне до възможности за пробив, но в крайна сметка съперникът му се измъкна и удържа преднината си, за да поведе с 4:2. Тази разлика се запази и след като двамата спечелиха своите подавания световният номер 7 затвори сета с 6:4.

Григор направи няколко феноменални отигравания в мача.

Сценарият се повтори и в втория сет. Отново в третия гейм Димитров загуби подаването си от Дел Потро, до края не се стигна до нови пробиви и аржентинецът отново спечели с 6:4, което му донесе и крайния успех в мача.

Въпреки крайния неупех, българският талант обаче спечели публиката, като имаше няколко много атрактивни отигравания.

За участието си на полуфиналите той заслужи 180 точки за световната ранглиста и 65 150 евро от наградния фонд, възлизащ на над 1,5 милиона евро.

Хуан Мартин дел Потро ще се изправи на финала срещу победителя от френския сблъсък между Жил Симон и Жулиен Бенето.

Дел Потро ще влезе във финала в ролята на фаворит.