Отваряме страниците на нова книга. 12 автори представиха нов сборник със заглавието „Възкресения“.

Какво обединява техните 12 различни човешки истории?

Благой Иванов, Марин Трошанов и Емил Минчев са само част от дванайсетте писатели, разказали истории в пъстра палитра от стилове - от хорър до детска литература и от фентъзи до научна фантастика.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Снимка: bTV

„Това е най-хубавото нещо, за сборника „Възкресения“, защото не можем да кажем какво е предимно. Въпреки че нашите истории са сходни в един аспект, те са толкова различни една от друга. Има окултизъм, има екшън, има киберпънк“, обясни писателят и кинокритик Благой Иванов.

Снимка: bTV

Според колегата му Марин Трошанов това, което ги обединява е обичта към разказването на истории.

Снимка: bTV

Противоположно на очакванията, заглавието на книгата не се свързва с традиционния Великден.

„Зад този празник стои нещо много фундаментално, а това е въпросът за живота и смъртта, който движи човешкото познание от хилядолетия. Това е най-фундаменталният въпрос, пред който сме изправени - какво се случва след смъртта, има ли живот след смъртта“, подчерта писателят Емил Минчев.

Според Благой Иванов темата е достатъчно абстрактна и обща и древна, за да може да бъде претворена по всякакъв начин.

Оказа се че в сборника религията почти не присъства. Именно човешките истории и начинът, по който преминаваме през тях, са водещи във всеки от дванайсетте разказа. А най-вълнуващо за писателите е тяхната директна връзка с читателя.

Снимка: bTV

„Това, което пиша, обикновено е смесица от жанрове и често се случва някой читател, който предпочита един жанр, но не долюбва друг, да чете моя книга и да каже, че съм го спечелил с жанр, който всъщност не харесва“, добави Емил Минчев.

За Марин Трошанов най-вълнуваща е връзката с деца:

„Аз съм бил в училища и университети. Но може би най-силната атестация е, когато някой ти каже, че детето му е започнало да чете книги благодарение на теб“, добави писателят.

Снимка: bTV

Обратната връзка, която получават от читателите, е именно нещото, което ги мотивира да продължават да пишат.