Григор Димитров приключи участието си в силния турнир в Мадрид, след като в третия кръг отпадна от Станислас Вавринка с 1:2 сета (6:3, 4:6, 1:6).

След като победи Новак Джокович, българинът бе амбициран отново да покаже добра игра. Той започна отлично, спечели първия сет, но след това швейцарецът демонстрира по-силна игра и стигна до успех. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Жо-Вилфред Цонга.

Как се разви мачът?

Първият сет започна страхотно за Григор Димитров. Той спечели убедително първия гейм, а след това успя да стигне до 3:1. Българинът обаче се отпусна при следващите разигравания и допусна да се стигне до 3:3.

Личеше си обаче, че след успеха над Джокович, самочувствието му се е покачило и той демонстрира невероятна увереност. За това му помагаше и публиката, която сериозно го подкрепяше. Хасковлията стана любимец на испанците. Той направи невероятен пробив и поведе с 5:3 гейма, а след това убедително спечели сета.

Втората част започна много равностойно. Двамата съперници си разменяха геймове, но накрая нервите на Григор не издържаха. Швейцарецът го проби за 6:4 и спечели сета. Така се стигна до решителен трети сет, който щеше да определи победителя в сблъсъка.

Третият сет започна със серия от непредизвикани грешки. Вавринка обаче бе по-уверен и не позволи на Григор да стигне до пробив. В следващия гейм Григор бе убедителен и предизвика аплодисментите на публиката след няколко страхотни отигравания. След това обаче Вавринкта спечели безпроблемно своя сервис гейм. Добрата игра на швейцареца продължи и след серия от дълги разигравания успя да пробие и да стигне до 3:1. За съжаление след това грешките на Григор продължиха и резултатът стана 5:1 в полза на Вавринка. Швейцарецът спечели втори пробив в сета. А в следващия гейм не му бе и трудно да спечели гейма на 0:0, а с това и сета, и мача.