Григор Димитров продължава с доброто си представяне. Победи първата ракета на Италия Фабио Фонини с 2:1 сета (6:3, 5:7, 6:2) в мач от втория кръг на Мастърса в Париж.

Срещата бе доста драматична, ако се имат предвид 14-те пробива, които двамата тенисисти направиха. В крайна сметка обаче успехът бе за българина, а италианецът, който имаше краткотрайна връзка с най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова преди време, приключи участието си на турнира.

Следващият съперник на Гришо е световният номер 5 аржентинецът Хуан Мартин дел Потро. В мач от втория кръг той победи Марин Чилич с 6:4, 7:6 (3).

За победата си Димитров спечели 34 020 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

Григор заработи първия си милион >>

Григор ДИМИТРОВ - Фабио ФОНИНИ  2:1 (6:3, 7:5, 6:2)

-------------

Ето как се разви мачът:

Първият сет бе изпълнен с пробиви. Първо Фонини взе подаването на Григор още в първия гейм, но Димитров веднага върна пробива за 1:1. Двамата тенисисти размениха по един сервис гейм, а след това и по още един пробив за 3:3. Следващите три гейма обаче бяха за първата ракета на България и Гришо спечели сета с 6:3.

Вторият сет отново започна с пробив, но този път в полза на хасковлията. Димитров след това успя да вземе сервис гейма си, но допусна Фонини да го изравни след пробив за 2:2. След това Гришо отново успя да вземе подаването на съперника си за 4:3, но пак допусна пробив за 4:4. След това двамата тенисисти размениха по едно подаване, Фононини поведе с 6:5, а после проби за 7:5, с което спечели и сета.

В решаващя трети сет Фонини сервираше пръв, взе гейма си, но след това започна много силна серия за Димитров и той постигна два пробива и поведе с 4:1. Тогава обаче италианецът върна един пробив за 4:2, но женския стил с много пробиви продължи и Григор взе подаването на Фонини за 5:2