Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира в Ротердам (Холандия) с награден фонд 1 575 875 евро.

21-годишният българинъ пласира 8 аса и победи голямата надежда на австралийския тенис, една година по-младия от него Бърнард Томич с 6:3, 3:6, 6:3 за 93 минути.

Така хасковлията, който е 41-ви в световната ранглиста в момента, си осигури 16 030 евро от наградния фонд и 45 точки за класацията на АТП.
Във втория кръг Димитров ще очаква победителя от мача между поставения под номер 8 Флориан Майер (Германия) и Николай Давиденко (Русия).

Срещата между Димитров и почти двуметровия Томич очаквано започна с превес на сервиращите, но в осмия гейм Димитров успя да пробие за 5:3, след което затвори сета при собственото си подаване. Българинът пропиля аванс от 40:15 при сервис на Томич в третия гейм на втората част, а веднага след това допусна пробив за 1:3, след което 45-ия в света Томич контролираше играта до края на сета.

В третата част Димитров показа отличен тенис. Той пропусна възможности за пробив във втория и в шестия гейм, но в крайна сметка успя да вземе подаването на съперника си за 5:3 и до края не даде точка на 20-годишния австралиец, като затвори мача с два поредни аса.

"Познаваме се отдавна. Срещали сме се няколко пъти като юноши. Получи се добър мач. Беше доста тежко, защото той сервираше много добре. В третия сет обаче успях да вкарам повече ретури, което ми помогна за стигна до крайната победа", коментира след срещата Димитров.

В Ротердам българинът участва и в надпреварата на двойки заедно с Маркос Багдатис (Кипър). Те ще срещнат в първия кръг Юлиан Ноул (Австрия) и Филип Полашек (Словакия).