Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 436630 долара.

Най-добрият български тенисист победи във втория кръг поставения под номер 2 Милош Раонич (Канада) с 6:3, 6:4.

21-годишният Димитров наниза 10 аса и спечели всичките 26 разигравания при вкаран първи сервис за успеха за малко повече от час.

Гришо, който е на 48-мо място в световната ранглиста реализира първия пробив в шестия гейм на мача, което се оказа достатъчно за спечелването на първия сет срещу 13-ия в света Раонич.

Втората част вървеше равностойно с предимство за сервиращите. При 4:4 обаче българинът се възползва от единствената си възможност и проби подаването на 22-годишния си съперник, след което затвори мача при собствен сервис и записа една от най-значимите победи в кариерата си досега.

Така Димиттров заработи 45 точки за класацията на АТП и 12810 долара. Следващият съперник на българина ще бъде победителят от мача между Юрген Мелцер (Австрия) и Давид Гофен (Белгия).