Новак Джокович победи Радек Щепанек със 7:5, 6:1, 6:4 в първия мач от финал за купа „Дейвис”. Така Сърбия поведе на Чехия с 1:0, но в следващия мач гостите от Чехия изравниха резултата.

„Београдска арена” очаквано бе препълнена, а публиката не спираше да подкрепя своя любимец Новак Джокович. Той ги зарадва с първия пробив в мача, с който поведе с 5:3 в първия сет, но загуби подаването си веднага след това. Въпреки това Ноле взе сега със 7:5, а в следващите два не изпита почти никакво затруднение и ги спечели съответно с 6:1 и 6:4.

Номер 7 в света Томаш Бедрих спечели срещу Душан Лайович с 6:3, 6:4, 6:3 за близо два часа игра. 117-ият в ранглистата Лайович замени в тима в последния момент контузения Янко Типсаревич.

Бердих нямаше проблеми в мача, направи четири пробива и не допусна нито един.

В събота е срещата на двойки между Илия Божоляц/Ненад Зимонич и Ян Хайек/Лукаш Росол.

Сърбия има един трофей от Купа "Дейвис" през 2010 година. Двата отбора са изиграли две срещи за последните четири сезона в турнира един срещу друг. Сърбия спечели полуфинала с 3:2 през 2010-а година, а Чехия се наложи с 4:1 на четвъртфиналите през 2012-а.