Томаш Бердих и Марин Чилич ще се изправят един срещу друг на финала на турнира в Пекин с награден фонд 2.1 милиона щатски долара.

На полуфиналите поставеният под номер 3 в схемата Бердих победи в три сета 6:4, 4:6, 6:1 фаворита Жо-Вилфрид Цонга от Франция. Двубоят продължи близо два часа. Чехът постигна осем аса и прекъсна серията си от седем мача без победа срещу Цонга.

Бердих не е играл на финал от близо една година и половина. За последно чехът имаше шанс да спечели титлата на Уимбълдън през 2010 година.

В другия полуфинал Чилич спечели хърватския сблъсък с ветерана Иван Любичич с 6:4, 6:3.

Победителят постигна 13 аса срещу 9 за неговия съперник. Във втория сет  Чилич изоставаше с 1:3, но след това спечели 5 поредни гейма и се класира за мача за титлата в неделя.

Преди две години Чилич загуби финала в Пекин от Новак Джокович. Иван Любичич е достигал на три пъти до полуфиналите на престижния турнир в Китай.