Номер 1 в световната ранглиста Виктория Азаренка си осигури участие на четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Австралия. Представителката на Беларус надигра лесно с 6:1, 6:1 рускинята Елена Веснина.

Защитаващата титлата си Азаренка не срещна никакви трудности в срещата с Веснина, която заема 47-о място в ранглистата на WТА.

Поставената под номер 1 в основната схема спечели двубоя за по-малко от един час и в следващия кръг ще се изправи срещу Светлана Кузнецова. Рускинята отстрани изненадващо с 6:2, 2:6, 7:5 номер 10 в схемата Каролине Вожняцки.

Кузнецова, която е спечелила две титли от турнири от Големия шлем, се справи със съпротивата на бившата номер 1 в света след близо два часа и половина игра на "Род Лейвър Арина". Рускинята се намира на 75-а позиция в световната ранглиста и ще играе на четвъртфинал от турнир от Големия шлем за първи път след 2011 година. Тогава тя достигна до тази фаза на "Ролан Гарос".

"Ако преди няколко седмици ми бяхте казали, че ще достигна до четвъртфинал, със сигурност щях да се засмея. Резултатите ми са добри за турнир на високо ниво. Вече не си спомням кога за последно играх на четвъртфиналите на Мелбърн Парк", заяви Кузнецова.

Американката Слоун Стивънс също се преодоля четвъртия кръг в Австралия след трудна победа с 6:1, 3:6, 7:5 срещу сръбкинята Бояна Йовановски. На четвъртфиналите тя ще се изправи срещу победителката от мача между Серина Уилямс (САЩ) и Мария Кириленко (Русия).