По думите му основната цел на регионалното министерство е за няколко години да бъде превърната пътната карта от „карта на позора на пътното строителство“ в модерна европейска мрежа
Шишков коментира и методиката за изплащане на индексации върху авансовите плащания на пътните фирми: „Това е бомба не в МРРБ, това е бомба в държавата“