„В демокрация няма място за насилие. Мирни протести - това е съвсем разумно и оправдано в случая, но за насилие няма място. И въобще за безредици за вандализъм“, казва той, докато почиства след нощта на 1 декември
Хората пресичат където могат, за да отидат до близкия магазин, на работа или на училище, а липсата на регламентирано място за пресичане, за да може да се избегнат подобни трагедии, е проблем от години
„Искаме мир, но натискът е единственият език, който Кремъл разбира“, заяви на пресконференция при представянето на предложението председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен