По думите му България ще инвестира 6 млрд. в турската газопреносна система, а само в рамките на лятната ваканция на парламента държавата вече дължи 700 млн. лева
Лидерът на ГЕРБ обяви че ако получим положителен конвергентен доклад, от 1 януари 2026 г. ще започне 6-месечен период, в който ще може да се плаща и в двете валути