Зоопаркът във Виена показа близнаците панди, родени преди две седмици в зоологическата градина "Шьонбрун".

Бебетата са здрави и се "развиват чудесно", съобщи управата. Те вече правят първите си усилия да пълзят към майка си Ян Ян.

Освен това вече започва да се забелязват и характерните за пандите черно-бели краски върху розовата им кожа.

И все пак посетителите на зоологическата градина ще трябва се изчакат известно време, преди новото семейство да направи своя публичен дебют, но това едва ли ще стане преди края на годината.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google