Съветът на ООН по правата на човека ще проведе в четвъртък извънредно заседание за правата на човека в Украйна.

Руските нападения срещу страната не спряха и в днешния ден на победата над хитлеро-фашизма.

Руски ракети поразиха отново Одеса, обявен за град герой заради съпротивата си срещу нацистка Германия. По време на нападенията  в града е бил и председателят на Европейския съвет Шарл Мишел, който е на изненадващо посещение в страната.

По повод 9 май украинският президент Володимир Зеленски направи изявление от централния площад на Киев, че страната му ще излезе победителка във войната и няма да даде нито част от територията си.

„В Деня на победата над нацизма ние воюваме за нова победа. Пътят към нея е труден, но нямаме съмнение, че ще победим. Спечелихме тогава. Ще спечелим и сега“, заяви Зеленски.

Още до края на следващия месец Европейската комисия ще се опита да излезе със становище за искането на Киев страната да бъде приета за член на Евросъюза.

  • Ветото на полския президент ще спре достъпа на Украйна до Starlink
  • Стотици чуждестранни гости, политици и общественици са в Киев за годишната Молитвена закуска
  • Огромен корупционен скандал в Русия: Един милиард рубли за укрепления срещу Украйна са били откраднати
  • Специално от Киев: Светослав Иванов за другия смисъл на „Нека силата бъде с теб”
  • Джей Ди Ванс: Русия направи значителни отстъпки относно войната в Украйна
  • Украйна ще получи оръжия от Канада още следващия месец
  • Русия: Западът се опитва да блокира мирните преговори за Украйна
  • Норвегия ще достави на Украйна системи за ПВО за близо 700 млн. долара
  • Свален украински дрон предизвика пожар в Курската АЕЦ в Русия
  • Тръмп сравни Путин и Зеленски с олио и оцет