Войната обезлюдява размирните райони в Украйна. Между пет и десет снаряда са паднали в центъра на Донецк само за вчерашния ден.
Най-тежко обаче е пострадал блок 248 в центъра на града. Снаряди, осколки и паника са прогонили всички негови обитатели. Иля и Ира са семейство. Страхуват се дори да влязат в дома си, за да си вземат вещите.
Снарядът, който се е забил в асфалта, е само на метри от детска площадка. Едва следобед домоуправителката Татяна успя да влезе в блок 248.
И в момента в Донецк ситуацията е нестабилна. По данни на опълченците над 60 процента от жителите на града вече са го напуснали.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















