Самюел Сам-Сумана сам поискал да бъде изолиран след смъртта на един от бодигардовете му
Вицепрезидентът на Сиера Леоне е поставен под карантина, след като един от телохранителите му умря от ебола, съобщават световните агенции.
Самюел Сам-Сумана сам е взел решението да бъде изолиран за 21 дни (максималният срок на инкубационния период на вируса), за да се убеди, че не е заразен от вируса.
Напоследък епидемията от ебола бележи спад в трите засегнати западноафрикански държави Гвинея, Либерия и Сиера Леоне.
Според Световната здравна организация (СЗО) там от заразата са починали 9 589 души, а заразените са 23 700 души. В Сиера Леоне са починали 3 461 пациенти, но заразените са най-много - 11 300 души.
-
Епидемията от ебола официално затихна
-
Заразените от ебола в Западна Африка са най-малко от началото на годината
-
Случай на ебола в Италия
-
СЗО е регистрирала за два дни в Западна Африка 25 смъртни случая от ебола
-
Повече от 26 000 души са се заразили с ебола от началото на епидемията
-
СЗО призна за сериозни пропуски при овладяването на вируса на ебола
-
Последният заразен с ебола пациент в Либерия почина
-
Британска медицинска сестра е излекувана от ебола с експериментално лекарство
-
Една година епидемия - ебола остава глобална заплаха
-
"Лекари без граници" обвини световната общественост в бездействие срещу ебола
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google