Отчаяното издирване на две деца, изчезнали в канадската провинция Нова Скотия, продължава вече четвърти ден, като десетки спасители претърсват гъстите гори в търсенето им.

6-годишната Лили Съливан и 4-годишното ѝ братче Джак са били видени за последен път в петък сутринта в дома им в окръг Пикту, на около 70 мили от столицата на провинцията Халифакс, пише Си Ен Ен.

През изминалите дни повече от 100 души, хеликоптери, дронове и кучета са претърсвали гъсто залесената местност в близост до дома им в търсене на някакви следи за местонахождението на двете деца.

„Минаха няколко дни, но това не помрачи надеждите на екипите за издирване и на полицията, които са тук и се опитват да върнат тези деца у дома“, казваха от полицията.

Издирването е продължило и през нощта срещу понеделник въпреки лошите метеорологични условия.

Майката на децата заяви, че се е събудила в петък сутринта и е чула децата да играят в съседната стая, след което отново е заспала. Когато се събудила и забелязала, че ги няма, тя веднага се обадила на 911.

Майката казва още, че Джак и Лили не са от децата, които излизат сами навън.

Доведеният им баща настоява полицията да следи границите и летищата. Засега обаче полицията не разглежда възможността те да са станали жертва на отвличане.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK